Dziś są imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

    • Slider 68

Opiekun medyczny

Starzenie się społeczeństwa powoduje, że coraz bardziej potrzebni są nie tylko lekarze geriatrzy i pielęgniarki, ale także opiekunowie medyczni.

Opiekun medyczny to osoba, która w profesjonalny sposób zajmuje się pomocą osobie chorej i niesamodzielnej w zaspokojeniu jej podstawowych potrzeb życiowych. Jego zadaniem jest rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów opiekuńczych chorego. Opiekunki i opiekunowie medyczni najczęściej zajmują się osobami starszymi, ale nie tylko. Służą pomocą osobom chorym w różnym wieku. Opiekun współpracuje z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym, tj. pomaga personelowi medycznemu podczas zabiegów pielęgnacyjnych, fizjoterapeutycznych, organizuje czas wolny chorego. Opiekunowie medyczni to zawód zaufania publicznego, dlatego osoba wykonująca go musi posiadać szereg cech, jak: szczególna empatia, bardzo dobre zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu. Niezmiernie istotna jest umiejętność współczucia chęć niesienia pomocy choremu.

W trakcie nauki zdobywasz umiejętności w zakresie: 

Kwalifikacje zawodowe uzyskane w szkole mają na celu wspomaganie pracy pielęgniarki i pomoc w podstawowych czynnościach pielęgnacyjnych oraz zaspokajanie podstawowych potrzeb pacjenta. Opiekun medyczny działa na zlecenie pielęgniarki, ale część czynności może wykonywać samodzielnie, bez zlecenia. Ponadto w trakcie nauki nabędziesz bardzo dobrych zdolności komunikacyjnych, czy umiejętności pracy w zespole.

Po ukończeniu nauki możesz:

Podjąć pracę w wielu miejscach, tj. szpitalach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, niepublicznych zespołach opieki zdrowotnej, domach i ośrodkach pomocy społecznej, fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób chorych i niesamodzielnych, hospicjach i sanatoriach. Pracować w domach pacjentów, świadcząc opiekę indywidualną. Wyjechać za granicę – głównie do Niemiec , Francji czy Anglii, by tam opiekować się pacjentami w ich własnych domach. Możesz liczyć na: atrakcyjne zarobki, sprawdzone oferty pracy, opłacenie składek ZUS, pakiet ubezpieczeń zdrowotnych, organizację transportu, szkolenia językowe i wsparcie.

pobierz wniosek o przyjęcie do szkoły.

  • licznik odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 218116, odwiedzin dzisiaj: 9

Script logo
W górę..