Dziś są imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja

    • Slider 68

Zaśpiewaliśmy dla Niepodległej…

W tegoroczne obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Troszyn zaangażowanych było szerokie grono instytucji i organizacji. Społeczność Zespołu Szkół Powiatowych w Troszynie najpierw przyłączyła się do Akcji Niepodległa do Hymnu by następnie 13 listopada na hali sportowej spotkać się z przyjaciółmi, rodzinami, współlokatorami, sąsiadami i różnego rodzaju organizacjami w celu wspólnego śpiewania dla „Niepodległej”.

Głęboka wiara w niepodległą, suwerenną, wolną Polskę połączyła pokolenia i uzewnętrzniła się we wspólnym radosnym wykonywaniu utworów patriotycznych. Uroczysty koncert „Zaśpiewajmy Niepodległej” rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych w Troszynie Mariusz Bacławski, który podkreślił rangę i znaczenie Święta Niepodległości oraz wskazał jego podstawowe owoce przejawiające się w możności cieszenia się życiem w wolnym, suwerennym kraju. Zaapelował o troskę i pracę na rzecz naszej kochanej ojczyzny. Ponadto na uroczystości głos zabrali Edwin Mierzejewski Wójt Gminy Troszyn i Michał Giers Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. We wspólnym świętowaniu radości życia w wolnym państwie uświetnili swoją obecnością ks. Tadeusz Siedlecki – proboszcz parafii pw. Świętego Bartłomieja w Troszynie, Zofia Napiórkowska – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Ostrołęckiego, Małgorzata Płóciennik – sekretarz Gminy Troszyn, Magdalena Pietras Dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Powiatu Ostrołęckiego, Marzena Borkowska Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Troszynie.

Służby mundurowe reprezentował Starszy Aspirant Tomasz Mierzejewski Dzielnicowy Gminy Troszyn. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas również Seniorzy z Klubu Seniora w Troszynie działającego pod opieką artystyczną pani Grażyny Kornackiej i animatorki pani Justyny Czaplickiej, uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Troszynie pod opieką pań: Anety Krukowskiej, Aldony Sucheckiej, Eweliny Mikulskiej oraz pani Agnieszki Sadowskiej, Pan Roman Zakrzewski, schola parafialna, I Troszyńska Gromada Zuchenek „Przyjaciółki Gaudios” z drużynową samarytanką Zuzanną Kosiorek oraz przewodniczką Anną Ziarno – Harcerką Rzeczypospolitej i Grupa Teatralna „A co” działająca pod opieką pani Elżbiety Pieńkowskiej przy Centrum Kultury w Troszynie.

Dziękujemy wszystkim za świętowanie razem tego ważnego wydarzenia jakim jest Odzyskanie Niepodległości. Mamy ogromną nadzieję, że wybrzmiałe utwory, które towarzyszyły naszym przodkom, pomagały im przetrwać trudne chwile, zagrzewały do walki i dodawały otuchy, na długo pozostaną w pamięci i w sercach nas wszystkich.

  • licznik odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 281937, odwiedzin dzisiaj: 3

Script logo
W górę..