Dziś są imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

    • Slider 68

Wycieczka do Elbląga

Dnia 23.10. 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Troszynie w brali udział w jednodniowej wycieczce edukacyjnej do Elbląga. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas I, II, III i IV Technikum Agrobiznesu oraz opiekunowie: Marzena Piskowska, Kamila Wysocka i Anna Suska.

Celem wyjazdu było zwiększenie integracji uczestników, szerzenie pozytywnych postaw i wzorców spędzania czasu wolnego oraz korzystania z dóbr kultury. Elbląg to niezwykle atrakcyjne dla zwiedzających miasto. Przepięknie położone, z bogatą historią, wieloma zabytkami i kryjące wiele ciekawostek.

Na program wycieczki złożyło się zwiedzanie Muzeum Archeologiczno- Historycznego, które mieści się na terenie Podzamcza dawnego Zamku Krzyżackiego, Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida, Katedry św. Mikołaja, Bramy Targowej. Zwiedzanie Elbląga uczestnicy zakończyli spacerem po starówce, która jak się dowiedzieliśmy od naszego przewodnika jest prawdziwym eldorado dla badaczy dziejów i największym poligonem archeologicznym w Europie. Wydobyte przez archeologów przedmioty trafiają do elbląskiego muzeum.

Czas spędzony w muzeum i katedrze poszerzył wiedzę historyczną uczestników, pozwolił na obcowanie z pięknem zgromadzonych rzeczy, przyczynił się do wzbogacenia doznań estetycznych. Po zwiedzaniu starówki uczestnicy wycieczki udali się do kina „Światowid”. Spośród bogatego repertuaru kinowego nasi uczniowie postanowili obejrzeć najbardziej interesującą według nich pozycję filmową, mianowicie film „Demon”. Ostatnią atrakcją w tym dniu, która sprawiła ogromną radość uczniom była rozgrywka Laser Paintball w Speed Center w Elblągu oraz tor gokartowy.

Podczas wyjazdu przewidziany był również czas do własnej dyspozycji uczniów. Zabawa bardzo zintegrowała uczniów i dostarczyła wiele emocji. Uczestnicy pełni entuzjazmu i zadowolenia z mile spędzonego czasu wrócili do Troszyna. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie cele wycieczki zostały w pełni zrealizowane.

  • licznik odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 226886, odwiedzin dzisiaj: 2

Script logo
W górę..