Dziś są imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

    • Slider 68

Dzień Seniora

„Młodość nie jest etapem życia, lecz stanem ducha. ” (Liv Ullman)

5 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Troszynie obchodziliśmy Dzień Seniora.

Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły seniorów z klubu ,,Pod Wierzbami” działającego przy Centrum Kultury w Troszynie pod opieką Pani Grażyny Kornackiej. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Pan Wójt gminy Troszyn, Pani Dyrektor Centrum Kultury w Troszynie oraz dyrektorzy pobliskich szkół podstawowych.

Po uroczystym przywitaniu gości przez dyrekcję oraz uczniów rozpoczęły się występy. Nasi wspaniali seniorzy przygotowali bardzo ciekawy program artystyczny pełen zabawy i dobrego humoru. Były wiersze i śpiewy. Lokalni artyści zaprezentowali nie tylko swoje wokalne i artystyczne zdolności, ale także pokazali jak ważne znaczenie w życiu ludzi, zwłaszcza młodych, ma wewnętrzna radość i pozytywne nastawienie do życia.

W serdecznej atmosferze, przy filiżance ciepłej herbaty i kawałku domowego ciasta spędziliśmy wspólnie listopadowe popołudnie. Na koniec uroczystości podziękowaliśmy naszym seniorom za ich niebywały wkład w życie młodego pokolenia. Celem spotkania było pokazanie, że osoby starsze są niezwykle ważne, potrzebne, że młodzież o nich pamięta i darzy szacunkiem. Starsi ludzie bezwarunkowo mają ogromny wpływ na kształtowanie młodego pokolenia.

Towarzysząc im we wkraczaniu w dorosłe życie, pokazują jak żyć, dzielą się doświadczeniem, tradycją, historią. A młodzi ludzie postępują dobrze wtedy, gdy nie zamykają się w sobie, a zapraszają starszych do rozmowy i gotowi są uczyć się od nich.

  • licznik odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 218120, odwiedzin dzisiaj: 13

Script logo
W górę..