Dziś są imieniny: Ludwiny, Waclawy, Anastazji

    • Slider 68

Cykl Szkoleń..

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu nt. „ Regulacja odczynu pH gleby „. Młodzież dowiedziała się jak szybko i bezpiecznie można poprawić pH gleby. Poznali typy wapna nawozowego oraz ich wymagania jakościowe. Zapoznali się również z zakresem stosowania środka poprawiającego właściwości gleby. Szkolenie przeprowadziła pani Barbara Stępkowska z firmy Eko-Kurp Rol w Troszynie.

W dniu 18 marca 2019 r. uczniowie klasy III technikum agrobiznesu uczestniczyli w szkoleniu    nt. „Zmian w wypełnianiu e- Wniosków o dopłaty bezpośrednie w roku 2019 „

 Uczniowie dowiedzieli się jakie zmiany znajdują się w aplikacji do wypełniania e wniosków, które  polegają  :

·         Rozszerzeniu informacji prezentowanych w tabeli z działkami referencyjnymi o listę działek rolnych położonych na danej działce referencyjnej.

·         Dodaniu tabeli zbiorczej z podsumowaniem powierzchni zgłoszonych do danej płatności w zakładce „ podsumowanie „

·         Rozszerzeniu wniosku i przeglądu danych o informacje w ramach EFA

·         Rozszerzeniu funkcjonalności w zakresie zastępowania i wycofania zwierząt w ramach płatności dla bydła.

·         Rozszerzeniu sprawdzeń kompletności wniosku w celu uniknięcia błędów w składanym wniosku.

 

Organizatorem szkolenia był Powiatowy Zespół doradztwa Rolniczego w Ostrołęce .

Dziękujemy bardzo za zaproszenie.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w szkoleniu nt. „ Budowy zintegrowanego systemu ostrzegania i alarmowania o zagrożeniach dla powiatu ostrołęckiego „.

Na spotkaniu były omawiane sposoby przekazywania komunikatów głosowych dla ludności z obszaru powiatu ostrołęckiego w razie wystąpienia zagrożeń tj. powódź, pożar, wypadek drogowy, ulatnianie się substancji niebezpiecznej i wiele innych zagrożeń. Dowiedzieli się również jak przygotować trzydniowy zestaw przetrwania.  Szkolenie odbyło się w  Urzędzie Gminy Troszyn.

 

  • licznik odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 250699, odwiedzin dzisiaj: 365

Script logo
W górę..