Dziś są imieniny: Izydora, Antoniny, Symeona

  • Kształcenie zdalne - materiały
    • Slider 68

„ Europejski krok w zawodową przyszłość”

9 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle odbyła się konferencja podsumowująca projekt „ Europejski krok w zawodową przyszłość” współfinansowany w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor kształcenie i szkolenie zawodowe. Projekt realizowany był przez konsorcjum szkół z powiatu ostrołęckiego: ZSP w Kadzidle, (jako lider i wnioskodawca), ZSP w Goworowie, ZSP w Troszynie.

Celem głównym projektu było podwyższenie jakości kształcenia praktycznego w szkołach objętych projektem. Cele szczegółowe to: umożliwienie uczniom nabycia nowych umiejętności zawodowych, wzrost umiejętności językowych , rozwój osobowy uczniów, zwiększenie samodzielności. Celem edukacyjnym było zapoznanie z kulturą i funkcjonowaniem innego kraju UE.

Na miesięczny staż wyjechało ogółem 55 uczniów z trzech szkół w tym: 10 osób z ZSP w Troszynie- 3 dziewczęta i 7 chłopców z zawodu technik agrobiznesu (klasa 2-4). We wrześniu 2018r odbyła się rekrutacja uczniów a w październiku uczestnicy projektu brali udział w zajęciach przygotowawczych tj. kursie z języka hiszpańskiego oraz przygotowaniu pedagogiczno- kulturowym.

W dniach od 4 listopada do 2 grudnia 2018 r młodzież przebywała na południu Hiszpanii i odbywała staże zawodowe. Uczniowie Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu odbywali staż w gospodarstwach specjalizujących się w produkcji roślin ozdobnych w okolicach miejscowości Malaga i Grenada. Oprócz umiejętności zawodowych uczniowie zdobyli doświadczenie życiowe, integrowali się z hiszpańskim środowiskiem i kulturą oraz podwyższali praktyczne znajomości języka angielskiego i hiszpańskiego.

W czasie miesięcznego pobytu uczniowie zwiedzili Malagę, Cordobę i Grenadę. Poznali miasta, ich zabytki, podziwiali historyczne budowle oraz różnorodną kulturę. Mieli okazję spróbować hiszpańskiej kuchni, posłuchać hiszpańskiej muzyki i odetchnąć śródziemnomorskim powietrzem. Doświadczenie zdobyte podczas stażu na pewno pozostanie w pamięci na długie lata. Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali certyfikaty w języku polskim i angielskim oraz dokumenty Europas mobilność potwierdzająca nabycie umiejętności zawodowych, honorowane na obszarze Unii Europejskiej.

  • licznik odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 122513, odwiedzin dzisiaj: 51

Script logo
W górę..