Dziś są imieniny: Ziemowita, Jana, Pawla

Zajęcia edukacyjne w ramach programu „Dbam o oddech- profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim”

10 listopada 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Troszynie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach programu „Dbam o oddech- profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim”. Odbiorcami zajęć byli uczniowie wszystkich klas Technikum, którzy zostali zapoznani z problemem zażywania substancji psychoaktywnych, papierosów, alkoholu, narkotyków. Zajęcia poprowadził wykwalifikowany personel medyczny Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

Nasi uczniowie zdobyli wiele cennych informacji na temat uzależnień oraz tego, w jaki sposób substancje psychoaktywne oddziałują na organizm człowieka, do jakich spustoszeń i chorób prowadzi ich zażywanie. Bez wątpienia do młodzieży najbardziej przemawiały modele i gabloty edukacyjne, w których w naturalnej skali umieszczono odlewy zniszczonych organów ludzkich. Wśród pomocy edukacyjnych znalazły się także modele palacza, obrazujące ilość szkodliwych substancji osiadających na płucach oraz lalka w ciąży. Dzięki wymienionym modelom można było zobaczyć jak po jednym wypalonym papierosie zanieczyszczają się wody płodowe w łonie przyszłej matki, oraz jak palenie papierosów wpływa na nienarodzone dziecko.

Oprócz wyżej wymienionych skutków zażywania substancji psychoaktywnych omówione zostały także zagadnienia dotyczące prawidłowego odżywiania, oraz wpływu dobrze zbilansowanej diety na organizm młodego, rozwijającego się człowieka. Na spotkaniu poruszono również kwestię aktywności fizycznej i jak najdłuższego przebywania na świeżym powietrzu.

Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach. Tematyka spotkania cieszyła się ogólnym zainteresowaniem młodych ludzi, gdyż dotyczyła spraw niezwykle istotnych dla zdrowia i życia człowieka .

Projekt „Dbam o oddech- profilaktyka chorób układu oddechowego w powiecie ostrołęckim” będzie realizowany przez powiat ostrołęcki od stycznia 2015 roku do kwietnia 2016 roku. Zajęcia z uczniami szkół ponadgimnazjalnych odbywać się będą w każdej gminie powiatu ostrołęckiego.

  • licznik odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 52455, odwiedzin dzisiaj: 15

Script logo
W górę..