Dziś są imieniny: Ziemowita, Jana, Pawla

Udział uczniów Technikum w Troszynie w VI akcji profilaktycznej „Nie daj się wypalić”

19 listopada 2015 roku w hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyła się akcja promująca zdrowy styl życia z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem "Nie daj się wypalić".

Zaproszona młodzież z ostrołęckich szkół i z powiatu mogła sprawdzić swoją wiedzę w testach oraz quizach dotyczących uzależnień od alkoholu, papierosów, narkotyków i substancji psychoaktywnych,a także uzależnień behawioralnych. Nie zabrakło również edukacji żywieniowej, badań profilaktycznych, nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, testów sprawnościowych, występów artystycznych oraz tańców integracyjnych.

Celem działań profilaktyki i promocji zdrowia jest kształtowanie postaw sprzyjających życiu bez substancji psychoaktywnych, uzależniających oraz przygotowanie młodych ludzi, aby potrafili radzić sobie z problemami życiowymi i emocjonalnymi bez sięgania po substancje chemiczne.Na specjalnie przygotowanych „stacjach” uczniowie mogli zapoznać się z różnego rodzaju uzależnieniami, poznać negatywne skutki każdego z nich, dowiedzieć się jak sobie z nimi poradzić i gdzie szukać pomocy.

Ponadto można było przeprowadzić podstawowe badania profilaktyczne, a dzięki symulatorowi jazdy na skuterze udostępnionemu przez ostrołęcką policję, każdy uczestnik imprezy mógł bezpiecznie spróbować swoich sił za kierownicą jednośladu. W tej wyjątkowej akcji naszą szkołę reprezentowali uczniowie Technikum : Marta Gumkowska, Magdalena Szabłowska, Mateusz Czartoryjski oraz Bartłomiej Kosek.

Uczniowie chętnie brali udział w quizach, różnych konkurencjach, jak również przygotowali w domu plakaty o tematyce „Nie daj się wypalić”.Na zwycięzców konkursów czekały bardzo wartościowe nagrody, np. tablety, dyski twarde, głośniki, drukarki, artykuły sportowe itp.

  • licznik odwiedzin

    Odwiedzin wszystkich 52455, odwiedzin dzisiaj: 15

Script logo
W górę..